Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace 


TOPlist

Dopis pro ÚMV

Vážený pane Knitl,

při včerejším telefonátu (12.1.2010), ve kterém jsem simultánně s tlumočnicí pro znakový jazyk oslovil pana Mgr. Náprstka, jsem dostal odpověd, že předběžná výzva v rámci programu bilaterální spolupráce za několik týdnů bude určena pro Kosovo. Není to zcela jisté, ale bude asi zaměřena na zdravotně postižené, pro sluchové postižené však pravděpodobně nebude.

Právě proto Vám znovu píšu zprávu o Kosovské asociaci neslyšících a instituci pro neslyšící. Jsem silně přesvědčen o tom, že je opravdu potřeba zvýšit povědomí neslyšící komunity v zemi o těchto institucích. V současnosti jsou obě principiální orgány a jejich existence a fungování je důležitá. Počet neslyšících v asociaci ve skutečnosti přesahuje 500 členů. Navíc po odpoutání od sousedního Srbska se Kosovo izolovalo a to skutečně potřebuje pomoc.

Pane Knitl, budu Vám velmi vděčný, když by Vaše instituce v rámci pomoci zdravotně postižených v Kosovu považovala za důležitou i oblast sluchově postižených.

S pozdravem

Roman Lupoměský
Ředitel Neslyšící bez naděje, o.s.