Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

TOPlist

Po zemětřesení pomoc neslyšícím dětem na Haiti


Po dvou měsících byly nalezeny z různých zdrojů informace o neslyšících na zemětřesením postiženém Haiti. Světová federace neslyšících (SFN) zdůrazňuje, že neslyšící patří do velmi rizikové skupiny v takových krizových situacích, protože vzhledem k jejich postižení mohou být často v pomoci opomíjení. Zástupce od SFN se chystá na mimořádné jednání s regionálním sekretářem ve Střední Americe, aby se společně dohodli na způsobech pomoci neslyšícím lidem na Haiti.

Během zemětřesení na Haiti byly zničeny 3 budovy institucí pro neslyšící. Škola Montfort, kde studuje kolem 600 neslyšících studentů, byla zničena. V současné situaci škola vybudovala plot a malý sklad pro skladování nábytku.
Nezisková organizace Cappa Sourd, jejiž budova byla také zničena, pomáhá neslyšícím a nedoslýchavým na Haiti. Zaměřuje se především na jejich integraci a podporu v psycho-socio-kulturních oblastech zejména dětí a dospívajících.
Biskupskými misiemi podporovaná škola St.Vincenta se věnuje dětem s kombinovaným postižením, včetně neslyšících. Během zemětřesení byla škola evakuována.