Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

TOPlist

Začátek Agendy 2030 klepe na Úřad vlády ČR


Poté, co se Česká republika zavázala k udržitelnému rozvoji po roce 2015, agendu nyní koordinuje Úřad vlády, který schválil Strategický rámec ČR 2030. Pro neziskové organizace je výzvou hledat ty nejambicióznější cíle a jejich podcíle a tímto přispět ke globálnímu rozvoji. Zdravotně postižení spadají do zranitelných skupin, které zahrnují specifické cíle priorit ČR. Projednávání návrhu implementace Agendy 2030 pro udržitelný rozvoj se uskuteční 29. listopadu 2017 ve Strakově akademii, kde bude přítomen také zástupce Neslyšících s nadějí.
V rámci Agendy 2030 se v létě letošního roku konalo zasedání OSN New Yorku. Mezi debatujícími byla Světová federace neslyšících, která vyjádřila zklamání, že mezi zástupci nebyli žádní neslyšící, kteří by se zapojili na národní úrovni do procesů prosazování a monitorování začleňování neslyšících do implementace Agendy 2030. Na národní úrovni by měli příležitosti ovlivnit tento proces a zajistit, že neslyšící lidé nebudou zanedbávat implementaci Udržitelných rozvojových cílů v těchto zemích.