Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

TOPlist

Rozloučíme s ex-ředitelem ČRA


Vážený pane řediteli Kaplane,

korespondence s Vámi proběhla letos naposled před Valnou hromadou FoRS, na které jste oznámil, že budete končit na pozici ředitele ČRA. Musím Vám stručně říci, když jste nastupoval před čtyřmi lety, po několik měsíců jsem pozoroval Vaše vize s velkými změnami v ČRA. Díky Vašemu úsilí došlo k radikálním změnám instituce ČRA, jiné než za předchozích ředitelů. Období Vaší funkce bylo plné náročné práce s novými strukturálními financemi, zejména ohledně veřejných zakázek a v rámci Cílů udržitelného rozvoje po roce 2015, které jste velice důstojně zvládnul.

Víte, že jsem neúnavný v prosazování cílů v rámci Udržitelného rozvoje v oblasti zdravotně postižených, kde musí dojít k zefektivnění, zvláště u sluchově postižených. Je třeba dbát na aspekty Cílů udržitelného rozvoje SDGs v programu bilaterální spolupráce ZRS ČR, aby byla vetší pozornost věnována příslušným tématům v sektoru inkluzivní rozvoj. Doufám, že nový ředitel ČRA věnuje také takovou pozornost oblasti zdravotně postižených jako Vy.

V neposlední řadě bych se s Vámi rád rozloučil a popřál Vám k nové velvyslanecké pozici na české misi při OSN ve Švýcarsku hodně štěstí. Jsem si jist, že budete i nadále myslet také na sekci zdravotně postižených, určitě se zde setkáte s množstvím informací o globální problematice osob se zdravotním postižením.

S úctou
Roman Lupoměský

Kopie: Pan Balek, ředitel MZV ČR ORS a Pan Náprstek, zástupce ředitele ČRA