Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

TOPlist

Blahopřejný dopis panu prezidentovi Moldavska k jubileu vzniku Asociace neslyšících Moldavska


Vážený pane prezidente,
dovolte, abych Vám jménem Neslyšící s nadějí poblahopřál k jubileu 75 let od vzniku organizace Asociace neslyšících Moldavska. Zejména v éře Sovětského svazu se jednalo o výjimečný počin, kterého jsem si velmi dobře vědom na vlastní kůži, tehdy to bylo u nás v Československu nápodobně.
Vaše země Moldavsko má nelehkou úlohu zajistit hospodářský posun a prosazovat své zájmy v rámci východního partnerství EU, a proto česká pomoc v Moldavsku se neúnavně zaměřuje nejen na politické zájmy, ale zejména na rozvojovou pomoc s důrazem projekty ve střednědobém horizontu. Nesmírně doufám, že česká pomoc v této oblasti bude pro Vaši asociaci přínosná.
Vnímám Vás a Vaše zájmy jako nepolitické, ale humanitární s neúnavnými manažerskými povinnostmi a prací za účelem zvýšit odpovědnost velkou měrou nejen pro sebe, ale pro podporu společenství neslyšících. Přeji Vám i Vaší asociaci do budoucna úspěch a pokroky i nadále, jak vím, že si je za svou práci zaslouží.
V neposlední řadě bych si Vás dovolil požádat o navázání bilaterální spolupráce s Vaší asociací, se kterou zůstáváme v partnerství. Rád bych s Vámi i Vaším kolegou připravil společné projekty v rámci programu EK.
Přeji Vám i Vašim funkcionářům a ex-funkcionářům mnoho úspěchů k jubileu 75 let a vzpomínám na drobné momenty a setkání při různých příležitostech a na vyprávění z historie Vaší asociace.
S úctou
Roman Lupoměský