Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

TOPlist

Může ČR udržet program k novým globálním cílům?


OSN schválilo program Cílů pro udržitelný rozvoj do roku 2030 ke globálnímu omezení chudoby a diskriminace, ochraně planety, svobody, bezpečnosti a prosperity, které navazují na původní program Rozvojových cílů tisíciletí. Prosazují zapojení jak rozvojových, tak rozvinutých zemí. V těchto tématikách spatřujeme příležitost pro spolupráci s ostatními nevládními organizacemi, a proto jsme se přidali k signatářům programu Měj se k světu, který se ustanovil na základě různých dialogů k novým globálním cílům a který bude hledat priority pro Českou republiku. Signatáři se shodli na tématech podpory vzdělávání pro 21. století ve společné škole, soudržné a rozmanité společnosti a spolupráce se světem.
Přihlásili jsme se k těmto úkolům a budeme vyzývat další subjekty, zejména FoRS, na jejich prosazování nejen u MZV ČR, ale i statní správy, aby přijaly stanovené indikátory k jejich naplnění. Dále máme za cíl koordinovat efektivní mechanismus pro dosahování Cílů uvnitř státní správy, otevřené konzultace, a pravidelné hodnocení dosahování Cílů ve zprávě o udržitelném rozvoji ČR a akční plán pro jejich další naplňování. Jednání však budou pokračovat v příštím roce.