Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

TOPlist

Blahopřání panu prezidentovi Colinu Allenovi k opětovnému zvolení prezidentem Světové federace neslyšících


Vážený pane prezidente,
Dovolte, abych Vám jménem České organizace Neslyšící s nadějí blahopřál k Vašemu opětovnému zvolení prezidentem Světové federace neslyšících.
Protože Vaše zkušenosti jsou velmi blízké rozvojové politice v oblasti neslyšících, rádi bychom se spojili s Vašimi zájmy a sdíleli náhled na důležité priority v oblasti zahraniční rozvojové politiky. V současné době jsem stálým členem Českého fóra pro rozvojovou spolupráci a sleduji průhledný rámec přechodu post-MDGs na nové SDGs, nad kterými se zamýšlím nad jejich budoucím fungováním, ale obávám se, že v rámci SDGs není viditelné rozlišení zdravotně postižených dle typu postižení, zejména co se týká dětí. Domnívám se, že tento nedostatek musí být dořešen na shromáždění OSN v New Yorku v září.
Sám mám početné zkušenosti ze zahraniční, které se ovšem nedají srovnat s Vaším pohledem do světa neslyšících v různých zemích, a věřím, že budete moci silnou měrou přispět k diskuzi. Považoval bych proto za užitečné, abych Vám prozradil informace ohledně projektu, který budu navrhovat v rámci České Transformační a rozvojové spolupráce, se zaměřením na dialogy odborníků v oblasti rozvojové spolupráce i politiky pro osoby se zdravotním postižením, zejména sluchově postižených. Dovoluji si, pane prezidente, Vás proto pozvat na setkání příští rok v Praze.
Pevně doufám, že budeme moci společně přispět k dalším dialogům.
Přeji Vám mnoho úspěchů ve Vaší staronové funkci a těším se na setkání s Vámi.
Roman Lupoměský
Ředitel