Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

 


TOPlist

Směrem k inkluzivnímu rozvojovému vzdělávání


V Bruselu se konal workshop Za rozvojové vzdělávání, kterého se zúčastnili neslyšící členka Europarlamentu paní Helda z Belgie a ředitel Evropské unie neslyšících pan Wheatley. Workshop byl zaměřený na výzvy, jimž čelí rozvojové organizace a diskusi s politickými představiteli ohledně směru k inkluzivnímu vzdělávání v rozvojových zemích, které je zaměřeno na podporu lidí se zdravotním postižením a osob s mentálním postižením. Na workshopu bylo zdůrazněno, že je třeba se zaměřit na globální občany a zapojit se do řešení klíčových otázek. Pan Wheatley z EUD připomínal, že nesmíme zapomínat také na podporu osob se sluchovým postižením v rozvojových zemích a zejména znakový jazyk, který je pro zlepšení situace neslyšících nezbytný, jak je uvedeno například v Úmluvě, článku 24. vzdělávání.
Dále se diskutovalo o snaze vymýtit chudobu a hlad, právu na vzdělání, rovnosti žen a mužů na celém světě a v neposlední řadě o udržitelnosti rozvoje v jednotlivých sektorech, zejména životního prostředí a globálním partnerství pro rozvoj.