Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

 


TOPlist

Veřejná kampaň

Veřejná sbírka, kterou Magistrát již schválil od prvního měsíce března a bude ukončena po dvou letech.
V návaznosti na koncepci Zahraniční rozvojové spolupráce bylo vybráno Moldavsko jako jedna z projektových zemí. Účelem sbírky - Za odstranění komunikační bariéry neslyšících v Kišiněvě - spolu s našimi partnery, Asociací neslyšících a nedoslýchavých Moldavsko a tamní pedagogickou fakultou chceme odstranit komunikační bariéry neslyšících ve společnosti, což bylo zakotveno v Úmluvě o právech pro osoby se zdravotním postižením v oblasti sluchově postižených.
Moldavští neslyšící čelí omezením z důvodu komunikačních bariér, které nebyly ovlivněny snahami o zkvalitnění v oblasti vzdělávání a oblasti sociální je zde jen respekt ke kultuře neslyšících či jazykové identitě ve vzájemném působení tlumočníků či pedagogů, kteří musí být kvalifikovaní vzděláním v oblasti znakového jazyka. Na základě akademického výzkumu je místní znakový jazyk chudý, a vláda republiky Moldavska nemá dostatek finančních prostředků pro pomoc osobám se sluchovým postižením v oblasti vzdělávání ani oblasti sociální, které se proto nemohou vzdělávat.
Náš projekt veřejné sbírky si klade za úkol nasbírat peníze z darů pro účel výzkumu pro potřeby technických zařízení, aby se byly vyvinuty teorie a materiály pro vzdělávací programy pro sociální pracovníky a pedagogy.