Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

TOPlist

Neslyšícím v Sierra Leone je odepírán přístup k vzdělání


V africkém státě Sierra Leone vyjádřila prezidentka Národní asociace neslyšících paní Ramatu Sesay své zklamání nad tím, že mnohým neslyšícím byl odepřen vstup do mnoha škol v zemi a jsou jim tak odpírána jejich základní lidská práva.
Školy v Sierra Leone neposkytují zapisovatele ani nezajišťují tlumočníky znakového jazyka, kteří by pomohli studentům se sluchovou vadou či dalšími specifickými poruchami komunikovat s různými zaměstnanci školy.
Paní Sesay si také stěžovala, že v Sierra Leone nemají mateřské školy pro neslyšící nebo školy se speciálním zaměřením pro sluchově postižené, kde by se mohli vzdělávat neslyšící. Kromě toho neslyšící lidé musí čelit všude ve své zemi diskriminaci.
O neslyšících řekla, že jsou nejzranitelnější sociální skupinou v zemi, jsou silně diskriminovaní, vykonávají podřadné práce, i když mají nějaké vzdělání, ale stále je jim prokazován malý respekt či žádný. Lidé si z nich dělají legraci a neslyší to těžce snášejí.

Zdroj: H3.tv