Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

TOPlist

OSN


Zdravotní postižení a rozvojová pomoc budou tématem důležitého zasedání OSN v New Yorku, které bude v září letošního roku. Ve skutečnosti bude na plénu OSN schůze vysokých představitelů a jejich vyzvání k hlavním tématům zdravotního postižení a rozvojové pomoci. Hlavy každých států se setkají zvláště se zástupci nevládních organizací a budou diskutovat o způsobu, jak zpřístupnit rozvojovou pomoci a o rozvojových cílech nového tisíciletí.

Proč je to důležité?
Na celém světě žije zhruba miliarda lidí se zdravotním postižením. Přibližně 80% z nich žije v rozvojových zemích, kde jsou často diskriminováni, je jim odpírán přístup ke vzdělání či k pracovním příležitostem nebo zdravotní péči. Od roku 2007 ratifikovalo více než sto států Úmluvu, která chrání práva osob se zdravotním postižením a stanovuje, že programy rozvojové pomoci mají aktivně začleňovat osoby se zdravotním postižením. Přestože se často jedná o ty nejzranitelnější členy společnosti, protože nevládní organizace jsou připraveny nadále pouze na boj proti chudobě.