Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

TOPlist

Dopis pro ČSSD


Vážený pane poslanče,
dozvěděl jsem se ze zasedání výboru pro sociální politiku o vládou navrženém zákoně, kterého se budou týkat změny ve třech souvislostech se zřízením inkasního místa, daňových a pojistných zákonů, sněmovní tisk č. 473.
Dovoluji si mít dvě připomínky: první ke zrušením daňové úlevy u dani z příjmu fyzických zaměstnávatelů/osob se zdravotním postižením. Úpřímně řečeno, vůběc tomuto návrhu zákona nerozumím. Nečasova vláda nedávno slibíla, že zlepší zaměstnanost osob se zdravotním postižením a že připravuje pomoc zdravotně postiženým včetně osob se sluchovým postižením - ale ve skutečnosti je tomu zcela jinak. Velice se obávám, že co se týká zrušení daňové úlevy z příjmu fyzických zaměstnávatelů se osoby zdravotním postižením dostanou do tragické situace. Vznikne rychlejší pokles nezaměstnanosti osob se zdravotním postižením, která je již nyní tristní.
Vlastně nesouhlasím s hlavním návrhem na zrušení daňové úlevy u dani z příjmu fyzických zaměstnavatelů, kteří zaměstnávají osoby se zdravotním postižením. Kdyby prošlo příjetí návrhu na zrušení daňové úlevy, dojde k výraznému zvýšení počtu nezaměstných osob se zdravotním postižením, zejména osob sluchově postižených. Dovoluji si, pane poslanče, obrátit se na Vás s takovou prosbou: Napište mi, prosím, zdůvodnění návrženého zákona zrušení daňové úlevy. A, můžete-li, prosím, zabraňte přijetí tohoto zákona. Velmi rád bych Vaším prostřednictvím sledoval vývoj událostí vzhledem k tomuto konkrétnímu zákonu.
Poslední návrh se zabýval zdaněním loterijních společností, jak se již proslýchalo před lety. Kalouskova administrativa plánovala udělat daň z majetku společnosti Sazka, avšak dnes je skutečností bankrot a prodává své akcie. Vidím, že ve společnosti je volná tržní poptávka po regulací míst, kde jsou umístěny různé hrací termínaly. Nemám žádné námitky, avšak jedna věc mi vadí: vytratila se původní filozofie společnosti Sazka jako podporovatel sportu v České republice. A toto pravidlo je stejně uplatnováno v Evropě. Některé státy mají loterii a ze zisku peněz, z jeho části jež určena zákonem, jsou podporovány NNO a různé nadace. Součásná Kalouskova administrava navrhuje, aby zisky z loterních společností byly příjmem do státního rozpočtu. To je v neprospěch rozvoje NNO.

Doufám, že mohu očekávat Vaši odpověď na první část svého dopisu.
S pozdravem
Roman Lupoměský
Předseda Neslyšící s nadějí, o.s.
Člen MO ČSSD pro Prahu 10